Odczuwasz parcie na mocz, a także pieczenie w trakcie jego oddawania? Zapewne dopadło cię zapalenie pęcherza. Sprawdź, w jaki sposób poradzić sobie z tą dolegliwością.

Istnieje kilka domowych sposobów, które powinny przynieść ulgę w zapaleniu pęcherza. Przede wszystkim, należy wypijać dużo więcej wody niż dotychczas, dzięki temu wypłuczemy bakterie z pęcherza. Poleca się przede wszystkim picie wody mineralnej z cytryną. Warto również pić sok z żurawiny, granatu czy czarnej porzeczki. Zawarta w wymienionych sokach witamina C jak i kwaśny odczyn wpływają na zmniejszenie namnażania się bakterii. Poleca się również spożywanie naparów z mniszka lekarskiego, pokrzywy czy bratka. Zioła te wykazują działanie moczopędne i antyseptyczne. Pomocne w leczeniu zapalenia pęcherza są także nasiadówki. Należy sporządzić napar z łyżki krwawnika, rumianku i szałwii, wlać do miski i usiąść w roztworze na około 20 – 30 minut. Najlepiej powtarzać taki zabieg przez kilka kolejnych dni.

Ponadto, można przyjmować preparaty lecznicze dostępne w aptece bez recepty. Są to środki z furaginą, które zmniejszają rozwój oraz namnażanie się bakterii, które odpowiedzialne są za stany zapalne pęcherza. Jeżeli dolegliwości nie ustępują bądź dodatkowo pojawiła się ropna lub krwawa wydzielina, występuje gorączka, a także wymioty, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, który postawi właściwą diagnozę.

Przeczytaj również: https://portaldlazdrowia.pl/