Niepisana, acz znana wszystkim dekoratorom wnętrz podstawa zasada mówi o tym, że ponure, ciemne i mało przyjazne wnętrza należy koniecznie rozjaśnić. W jaki sposób? Najlepiej stosując jasne i wesołe kolory. Skoro sprawdza się to w zamkniętych łazienkach i mikroskopijnych kuchniach, sprawdzi się też w normalnych pokojach.

Co jednak uznaje się za wesołe i jasne kolory? Przede wszystkim wszystkie rodzaje pasteli – nawet pastelowy granat i pastelowe brązy mają właściwości rozjaśniające, oczywiście o ile stosowane są z umiarem. Świetnie sprawdzają się biele, beże i pomarańcze oraz naturalnie żółcie, chociaż te ostatnie nie pasują wbrew pozorom do każdego jednego wnętrza. Delikatna zieleń i błękit doskonale odnajdą się w ponurej przestrzeni małych wnętrz – garderoby, przedpokojów, gdzie nie dochodzi naturalne światło. Wesołe barwy wykorzystywane są głównie w pokojach dziecięcych – tradycyjną biel na ścianie można w nich zamienić również na specjalne naklejki na ścianę lub rysowane ręcznie postacie z bajek.

Wnętrza doskonale ożywią kolorowe fototapety z modnym motywem lawendy. Nie każdemu ten kolor odpowiada, ale uroku odmówić im nie można – galeria – https://fototapety.art/dekoracje/fototapety-lawenda/